تبلیغات
گزیده مطالب مربوط به بهداشت و سلامتی گزیده مطالب مربوط به بهداشت و سلامتی

 

______________________________________________

سلامت نیوز: دبیر انجمن طب فیزکی استان اصفهان با بیان اینکه عادات تغذیه‌ای ایرانیان نیاز بدن به کلسیم را تامین نمی‌کند، خاطرنشان کرد: میزان مصرف لبنیاتی همچون شیر، ماست، دوغ، پنیر و کشک در رژیم غذایی ایرانی نمی‌تواند نیاز بدن به کلسیم را تامین کند زیرا به میزان لازم مصرف نمی‌شوند.

پوكی استخوان ”بیماری خاموش“ نامیده میشود زیرا در مراحل اولیه بروز پوكی استخوان، علائم آن به ندرت ظاهر میشود و عدم ظهور علایم، تشخیص بیماری را دشوار میكند.

وی با بیان اینکه تشخیص پوكی استخوان بسیار دشوار و در بیشتر موارد زمانی تشخیص داده میشود كه فرد دچار شكستگی شده است، افزود: آزمایشهای سنجش تراکم استخوان برای تشخیص و پیگیری درمان پوکی استخوان تجویز میشود

از هر سه زن سالمند ایرانی یک نفر به پوکی استخوان مبتلا است
==========================
=============
برخی آمارها نشان می‌دهد از هر سه زن سالمند ایرانی یک نفر به پوکی استخوان مبتلا است.

وحدت پور با بیان اینکه شیوع سن پوکی استخوان در سالهای اخیر کاهش یافته است، تصریح کرد: آمار دقیقی در این رابطه در کشور وجود ندارد، اما برخی از آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد این بیماری در افراد زیر 30 سال هم دیده شده است.

وی با اشاره به این که مهمترین علت پوکی استخوان در سنین میانسالی و بعد از آن عدم دریافت کلسیم و ویتامین "د" کافی در سنین پایین‌تر است، اظهار کرد: میزان کلسیم مورد نیاز بدن در سنین مختلف متفاوت است و مصرف روزانه یک هزار و 500 میلی گرم برای زنان یائسه و یک هزار میلی گرم برای زنان در سنین بارداری و شیردهی توصیه می‌شود.

وحدت پور با اشاره به اینکه اکثر مراجعه کنندگان از میزان کافی مصرف روزانه کلسیم و حرکات مناسب ورزشی اطلاع ندارند، اظهار کرد: خانواده‌ها باید با رژیم‌های غذایی صحیح آشنا شوند و با گنجاندن غذاهای حاوی کلسیم و ویتامین "د" در برنامه غذایی خود از کاهش شدید تراکم استخوان‌ها که با افزایش سن اتفاق می‌افتد جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه مهمترین عادت تغذیه‌ای نادرست در کشور مصرف نوشابه‌های گازدار است، ادامه داد: علاوه بر مصرف نوشابه‌های گازدار مصرف بیش از اندازه نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند چای، قهوه و همچنین نوشیدنی‌های الکلی نیز در بروز پوکی استخوان موثر است.

قبل از 35 سالگی پیشگیری از پوکی استخوان را شروع کنید
==========================
==========
این استادیار طب فیزیکی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه لبنیات منبع غنی و سرشاری از کلسیم و غذاهای دریایی و نور مستقیم آفتاب نیز حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین دی هستند، اضافه کرد: بیشترین میزان شکل گیری تراکم استخوان در سنین 30 تا 35 سالگی است و بهترین زمان پیشگیری از این بیماری قبل از رسیدن به این سنین می‌باشد.

اگرچه در سالهای اخیر فعالیت رسانه‌ها در زمینه سلامت بیشتر شده است، اما با توجه به میزان شیوع این بیماری در سطح جامعه این میزان کافی نیست و در زمینه آگاه سازی جامعه از تاثیرات رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسب به عنوان راههای اصلی پیشگیری از پوکی استخوان باید تلاش بیشتری انجام شود.

پیشگیری بهترین راه جلوگیری از بروز پوكی استخوان است
==========================
=========
وی اظهار کرد: تمرینات ورزشی و رعایت رژیم غذایی در سنین پایین‌تر موجب افزایش میزان تراکم استخوان‌ها می‌شود و هرچه تراکم استخوان در این سنین بیشتر باشد در آینده میزان افتی که با افزایش سن در تراکم استخوان‌ها اتفاق می‌افتد کمتر است.

وی با اشاره به اینکه هدف از درمان پوکی استخوان جلوگیری از پیشرفت بیماری و کمک به بهبود آن است، اظهار کرد: تغییر در رژیم غذایی و تجویز کلسیم مکمل، ویتامین‌ها و مخصوصا ویتامین "د" با مشورت پزشک باید مقدار کافی از راه غذایی و یا دارویی به این بیماران داده شود.

وی افزود با بیان اینکه پوکی استخوان را نمی‌توان به طور قطعی درمان کرد اما درمان نسبی آن امکانپذیر است، افزود: باید به خاطر داشت که پوکی استخوان هیچ علامتی ندارد و بهترین راه، پیشگیری است.
 

 

از صدای خود لذت ببرید

بسته ای ارزشمند در مورد برنامه های صوتی

جدیدترین نرم افزارها

فعال کردن میکروفن و ضبط صدا

حذف صدای خواننده و بازسازی آهنگ

آموزش تقلید صدای دختر بچه تا پیرمرد

ادغام آهنگهای مختلف وساخت آلبوم جدید

ویرایش صدا ,   حذف نویز ,  پارازیت ,  اکو و ….

نحوه تبدیل فرمتهای صوتی به یکدیگر

معرفی شیارهای صوتی و تکنیکهای ضبط صدا

آموزش جند نرم افزار میکس و ساخت آهنگ

نحوه استفاده از ریتم های موسیقی آماده

روش ساده جدا کردن آهنگ از فیلم و…

1 DVD

ISBN:978-600-5096-96-3

قیمت : 5500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

رعایت سلفژ در هنگام خواندن یکی از مهمترین اصول خوانندگی است. از این پس می توانید با داشتن این محصول ، سلفژ را بعد از خواندن رعایت کنید! این مجموعه ی آموزشی شامل آموزش های بی نظیری از نرم افزارهای کار بر روی صدای خواننده و موزیک می شود.

در صورتی که سایر محصولات آموزشی در زمینه ی آهنگسازی از این شرکت را تهیه نموده اید خرید این مجموعه نیز به شما پیشنهاد می گردد.

قیمت : 5500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

فصل اول: آماده سازی موزیک برای آواز
 
 • بخش اول: معرفی نرم افزارها
 • بخش دوم: نحوه ی ضبط صدا در رایانه
 • بخش سوم: معرفی فرمت های صوتی
 • بخش چهارم: حذف نویز و پارازیت از صدا
 • بخش پنجم: حذف صدای خواننده
 • بخش ششم: میکس صدا در محیط چند شیاری
 • بخش هفتم: معرفی فایل های حلقه ای

قیمت : 5500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

فصل دوم: آماده سازی آواز برای آهنگ
 
 • بخش اول: معرفی نرم افزارها
 • بخش دوم: انجام مقدمات کار
 • بخش سوم: نحوه ی تغییر گام صدا
 • بخش چهارم: جداسازی و ترکیب نت ها با یکدیگر
 • بخش پنجم: ایجاد تحریر دلخواه روی صدا
 • بخش ششم: پردازش انواع کشیدگی در صدا
 • بخش هفتم: کار روی قدرت و توان صدا
 • بخش هشتم: چند صدایی و ایجاد حجم
 • بخش نهم: خروجی گرفتن بصورت فایل صوتی

قیمت : 5500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

همچنین این بسته آموزشی شامل جدیدترین نسخه از نرم افزارهای ورد نیاز می باشد
 • Adobe Audition Cs5
 • Melodyne Studio Edition v3.1.2.0
 • AV Music Morpher Gold 5.0.44
 • و ...

                

 نوشته شده در تاریخ شنبه 19 آذر 1390 توسط Best Iran | نظرات ()