تبلیغات
گزیده مطالب مربوط به بهداشت و سلامتی گزیده مطالب مربوط به بهداشت و سلامتی 

مدتی بود که صحبت از آلوده بودن آب تهران در محافل علمی و سیاسی کشور بر زبانها افتاده بود تا اینکه وزیر محترم بهداشت به وجود آلودگی در آب مناطقی از تهران اذعان کرد. هشدار وزیر بهداشت درحالی عنوان می شود که آب شهر تهران همیشه بعنوان یکی از  بهترین آبها در سطح کشور مطرح بوده است. اما آلودگی آب تهران از چه منشائی است و آیا این مسئله مشکلی جدید است؟

همانطور که می دانید در تهران به دلیل فقدان شبکه فاضل آب، فضولات انسانی وارد چاه های زیر زمینی شده و به مرور به سفره های آب زیرزمینی می پیوندد.از سوی دیگر به دلیل رشد سرسام آور جمعیت شهر و ناکافی بودن آب سدها، بیش از نیمی از آب شرب شهر از این سفره های زیر زمینی تأمین می گردد. در نتیجه نیترات موجود در فضولات انسانی وارد آب شرب شهری گردیده و طی بررسی های انجام شده میزان نیترات موجود در آن را بیش از حد استاندارد برآورد کرده اند. اما این نیترات چیست؟

نیترات از ترکیباتی که در تمام آبها وجود داشته و حتی بعنوان ترکیبی میکروب کش در صنعت استفاده می شود. نیتراتها در صنعت آبکاری، قلمزنی و ریخته گری فلزات ، و در کشاورزی در ساخت کودهای شیمیایی بکار میروند. باکتریهای درون دستگاه گوارش که بعنوان ساکنین دائمی آن می باشند نیترات را به نیتریت بدل کرده که عامل اکسید کننده قوی می باشد. در واقع هم نیترات و هم نیتریت میتواند آسیب رسان باشد. نیترات چه آسیبی به بدن می رساند؟

گلبولهای قرمز حاوی پروتئینی هستند بنام "هموگلوبین" که دارای 4 مولکول آهن است. آهن موجود در این پروتئین دارای ظرفیت 2 می باشند. زمانیکه نیترات و نیتریت با این آهنها تماس پیدا می کند آنها را به آهن سه ظرفیتی بدل می کند که توانایی خود را برای انتقال اکسیژن از دست داده و بنام "مت هموگلوبین" نامیده میشود. در حالت عادی افراد دارای 1-2 درصد "مت هموگلوبین" هستند. در اثر تماس با آب آلوده به نیترات درصد این نوع از هموگلوبین غیرطبیعی افزایش یافته و با افزایش آن علائمی برای فرد ایجاد می شود.

تشکیل "مت هموگلوبین" میتواند در هر سنی رخ دهد ولیکن بدلیل آنکه مکانیسم کاهش و مقابله با آن در سنین نوزادی و در جنین در اواخر دوران بارداری تکامل نیافته است بنابراین این محدوده ها بیشتر در معرض آسیب هستند؛ بهمین دلیل سبزیجات حاوی نیتروژن همچون اسفناج یا آب چاه که محتوی سطح بالایی از نیترات باشد نباید در این افراد استفاده گردد. همچنین در مادران باردار بدلیل خطر موجود برای جنین باید از مصرف آب یا غذاهای حاوی نیترات بالا باید اجتناب کرد.

در افرادی که کم خونی ندارند سطوح "مت هموگلوبین" کمتر از 20 درصد ایجاد سیانوزمیکند با اینحال معمولأ بیماران بی علامت هستند. سطوح بیش از 20 درصد با سردرد، اضطراب، تنگی نفس و تاکیکاردی همراه است. با سطوح 40-50 درصد علائم مغزی مانند  کنفوریون، لتارژی و اسیدوز بروز میکنند. در سطوح بالای 70 درصد کوما، تشنج، هیپوتانسیون، دیس ریتمی و مرگ رخ میدهد

 

 

Microsoft Flight Simulator

واقعی ترین شبیه سازی پرواز

نسخه كامل و اورجینال

برای اولین بار در ایران

نسخه جدید FIFA فوق العاده

 منحصر به فرد، بی همتا و واقعی

محبوب ترین بازی در بین بازی خورها

دارای ویژگیهای منحصر به فرد و فوق العاده

بازی فوق العاده شبیه ساز پرواز

این بازی فقط برای كودكان نیست شما یا هر سنی می توانید

 لذت خلبانی را در محیط مجازی بچشید

اگر تا به حال پرواز برایتان یك رویا بوده است با وجود این نرم افزار

 دیگر این یك رویا نیست نرم افزار شبیه ساز پرواز در محیطی

 كاملا شبیه سازی شده و واقعی

پرواز واقعی و هیجان را تجربه كنید

استفاده از ویژگی هوش مصنوعی ...

 عالی ترین لحظات بازی با نمایش حركات لذت بخش

و دهها ویژگی فوق العاده دیگر...

2 DVD

قیمت : 6500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

Microsoft Flight Simulator X - شبیه ساز پرواز مایكروسافت
علاقمندان به پرواز و خلبانی در سرتاسر دنیا مطمئنا با بازی فوق العاده كمپانی مایكروسافت در این زمینه با نام Flight Simulator آشنا هستند. پس از گذشت چند سال سرانجام نسخه ی جدید این بازی فوق العاده كه تبلیغات گسترده ای نیز در طول سال بر روی آن صورت گرفته بود، عرضه شد .گرافیك بالا، صدایی فراگیر، محیطی زیبا و حقیقی و بسیاری ویژگی های عالی دیگر در این بازی بسیار حجیم گنجانده شده است .

 لازم به ذكر است كه این بازی پرطرفدار و حرفه ای در بسیاری از آموزشگاه های پرواز در دنیا برای تست خلبانی و گرفتن آزمون های پرواز و شبیه سازی محیط واقعی آسمان و كنترل هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت : 6500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

Microsoft's Flight Simulator X حاصل تلاش 25 ساله متخصصان این فن است و توانست پس از عرضه نمره ی عالی و فوق عالی را از بسیاری از وب سایتهای نقد بازی دنیا از آن خود كند . جالب است بدانید كه نسخه ی X از این بازی حجیم و قدرتمند در قالب دو دی وی دی عرضه شده كه نشان از گستردگی فراوان آن دارد .

نقاط مثبت و منفی بازی Microsoft Flight Simulator X از دیدگاه منتقدان :
نقاط قدرت : داشتن محتوا بسیار غنی كه از آیتم های بیشماری متشكل است، آن قدر حقیقیست كه می تواند به عنوان یك تجربه پرواز حقیقی ثبت شود، بازی و سرگرم كننده بودن برای علاقمندان به بازی و آموزنده بودن برای علاقمندان به پرواز، طراحی بسیار دقیق و جزئی دنیا در قالب این بازی،
نقاط ضعف : سنگینی بازی برای بسیاری از سیستم های فعلی را می توان تنها نقطه ضعف آن دانست.

قیمت : 6500 تومان

خرید پستی           خرید پستی

  • سازنده : كمپانی Microsoft Game Studios

  • ناشر : كمپانی Microsoft Game Studios

  • تاریخ انتشار : Oct 17, 2006

  • رده بندی ژانر : خلبانی

  • میزان دشوار بودن : متوسط

  • زمان مورد نیاز برای آشنایی كامل با محیط بازی : حدود نیم ساعت .

  • درجه بندی ESRB در مورد محتوای بازی : Everyone

  • مناسب برای تمامی افراد و گروه های سنی .

قیمت : 6500 تومان

خرید پستی           خرید پستی
 

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Microsoft Flight Simulator X :

اطلاعات مورد نیاز بازی :

Customization: Editing Tools
Number of Players: 1 Player
Number of Online Players: 32 Online
DirectX Version: v9.0
Operating System: Windows XP

حداقل سیستم مورد نیاز :
System: 1.0 Ghz or equivalent
RAM: 256 MB
Video Memory: 32 MB
Hard Drive Space: 14000 MB
سیستم توصیه شده :
System: 3.6 GHz CPU or equivalent
RAM: 2048 MB
Video Memory: 512 MB
Hard Drive Space: 14000 MB

              

 نوشته شده در تاریخ جمعه 20 آبان 1390 توسط Best Iran | نظرات ()