تبلیغات
گزیده مطالب مربوط به بهداشت و سلامتی گزیده مطالب مربوط به بهداشت و سلامتی••••••••••••


مهر: بیمارانی که باید تحت عمل جراحی قرار بگیرند طی دهه آینده می توانند برای جبران کم خونی مصنوعی تولیدشده از سلول های بنیادین استفاده کنند.

طی دو تا سه سال آینده استفاده آزمایشی از خونهای مصنوعی به دست آمده از سلول های بنیادین بالغ آغاز خواهدشد، به این امید که به زودی استفاده از خون جایگزین درمناطقی که دسترسی به خون طبیعی وجود ندارد، فراهم بیاید.

تیمی از محققان دانشگاه ادینبرگ شیوه ای را برای استخراج سلول های بنیادین جوان از مغز استخوان و رشددادن آن در آزمایشگاه ها برای تولید خون مصنوعی ابداع کرده اند که نتیجه این شیوه سلولهایی بسیار مشابه گلبولهای قرمزخون خواهدبود.

دانشمندان همچنین درحال ارائه ترکیبات شبه خونی هستند که به عنوان ترکیبی موقتی تا زمانی که امکان انتقال خون واقعی در بدن به وجود بیاید، به بیمار تزریق می شود. انتقال خون در کشورهای مختلف، علاوه بر هزینه بالایی که دارد می تواند زمینه مناسب برای انتقال انواع بیماری های عفونی را فراهم آورد.

تولید خون سلولهای بنیادین می تواند مانع از بروز چنین خطراتی شود، همچنین با دراختیارداشتن چنین تکنیکی می توان به تولید گروه خونیO منفی پرداخت، گروهی که تنها هفت درصد از مردم جهان آن را در اختیار دارند اما 98 درصد مردم جهان می توانند از آن استفاده کنند.

با وجود اینکه خون مصنوعی نمی تواند جایگزین کاملی برای خون طبیعی باشد و در تمامی جراحی ها به کمک بیماران بیاید اما درعین حال می تواند شیوه های درمانهای اورژانسی، مناطق جنگی و مناطق بحران زده را متحول کند. همچنین می توان از این ترکیب درموقعیت های ویژه بیمارستانی برای مثال جراحی های گزینشی استفاده کرد و جان هزاران نفر را درسرتاسر جهان نجات داد.

زمانی که تکنیک دانشمندان ادینبرگ تکمیل شود آنها می توانند از سلول های بنیادین جنینی یا سلولهای پوستی دست ورزی شده ژنتیکی برای تولید حجم بیشتری از این سلولهای خونی مصنوعی استفاده کنند.

براساس گزارش تلگراف، محققان دانشگاه اسکس شیوه ای پیچیده تر را برای ساخت خون مصنوعی ابداع کرده اند که طی پنج تا 10سال آینده تکمیل خواهدشد و با استفاده از آن جایگزینی مصنوعی و کاملا شبیه به خون ساخته خواهدشد که عملکردی مشابه با خون طبیعی داشته و برای استفاده در بدن تمامی بیماران با گروه های خونی متفاوت قابل استفاده است.

دسته : پزشکی و سلامتی

  این محصول دارای شماره مجوز 1000401 و 9786005096064: ISBN میباشد

 دوش LED حمام

LED Shower light

آخرین تكنولوژی روز

تنظیم دمای آب و رنگ و نور متناسب با اون هنگام دوش گرفتن

 رو به ال ای دی شوئر لایت بسپرید

ال ای دی شوئر لایت بدون نیاز به برق و باطری كار می كنه

 این محصول به قدری هوشمندانه طراحی شده كه

 انرژی لازم رو از نیروی فشار آب تهیه می كنه

 سنسورهای مخصوص به كار رفته در این محصول

 حساسیت بالایی نسبت به دمای آب دارن

زیبا تر كردن محیط حمام در هنگام دوش گرفتن

ایجاد آرامش با استفاده از رنگ متناسب با دمای آب حمام

صدای بسیار پایین در هنگام استفاده

و

نصب آسان

قیمت : 28000 تومان

خرید پستی           خرید پستی

ال ای دی شوئر لایت ، جالب ترین محصول بهداشتی در دنیاست كه با استفاده از تكنولوژی منحصر به فرد خودش ، لذت و آرامش رو به شما هدیه میده ، این محصول با قابلیت هایی كه داره توجه بسیاری از مردم رو در ژاپن و امریكا به خودش جلب كرده ، تجربه باور نكردنی استفاده از این محصول ، ظرف مدت كوتاهی باعث محبوبیت و فروش بالای اون در اروپا و امریكا شده

اما واقعا چه چیزی باعث فروش و اسقبال مردم از این محصول شده ؟؟ حتما از خودتون می پرسید " ال ای دی شوئر لایت " چیه ؟ خب بذارید تا كامل براتون توضیح بدم ، ال ای دی شوئر لایت یك سردوش جالب و دوست داشتنیه كه رنگ آب خروجی از اون با دمای آب تغییر می كنه .

قیمت : 28000 تومان

خرید پستی           خرید پستی

در دمای بین 20 تا 31 درجه رنگ آب خروجی از دوش سبزه

در دمای بین 32 تا 43 كه مناسب ترین دما برای حمام كردنه آب به رنگ آبی در می آید

 و در دمای بین 44 تا 50 شما شاهد رنگ قرمز خواهید بود و

 بالاخره اگه دمای آب بالاتر از این بره و  آب خیلی داغ بشه 

 " ال ای دی شوئر لایت " با رنگ قرمز چشمك زن به شما هشدار می ده.

قیمت : 28000 تومان

خرید پستی           خرید پستی

 این سردوش ال ای دی با استفاده از آخرین تكنولوژی روز ساخته شده ، سنسورهای مخصوص به كار رفته در این محصول ، حساسیت بالایی نسبت به دمای آب دارن و متناسب با درجه حرارت آب ، رنگ آب خروجی از دوش تغییر رو تغییر می دن ، در حقیقت لامپهای ال ای دی فوق العاده پیشرفته ای كه در این سردوش دوس داشتنی و شگفت انگیز استفاده شده متناسب با درجه حرارت آب تغییر می كنه و آب خروجی از دوش به رنگ های مختلف دیده میشه .  

قیمت : 28000 تومان

خرید پستی           خرید پستی

 و اما نكته اصلی این جاست ، طبق تحقیقاتی كه دانشمندان انجام دادن ، بهترین دمای ممكن برای حمام كردن دمای بین 35 درجه تا 47 درجه سانتی گراد ه و وقتی در این دمای آب دوش می گیرید اگر نور محیط شما متمایل به سبز باشه ، آرامش بی نظیر و تكرار نشدنی رو تجربه خواهیم كرد .

قیمت : 28000 تومان

خرید پستی           خرید پستی

 رنگ های آبی ، قرمز و سبز رنگ های اصلی موجود در طبیعت هستند كه بیشترین تاثیرو بر دستگاه عصبی انسان می گذارن ، " ال ای دی شوئر لایت " با استفاده از این رنگ ها و متناسب با دمای آب تاثیر شگفت انگیزی بر روحیه و دستگاه عصبی شما داره و باعث آرامش آسایش و لذت شما میشه .

         

این محصول دارای شماره مجوز 1000401 و 9786005096064: ISBN میباشد


 نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آبان 1390 توسط Best Iran | نظرات ()